Time вперше вибрав дитину року - хто удостоївся цього звання

Ця номінація з'явилася в зв'язку з тим, що в минулому році в категорії "Людина року" перемогла 16-річна еко-активістка Грета Тунберг.

Звання "Дитина року" редакція привласнила 15-річній дівчинці зі штату Колорадо Гітанджалі Рао. Переможницю вибрали серед п'яти тисяч претендентів у віці від 8 до 16 років, сказано на сайті видання.

Дівчинку відзначили за винахід мобільного пристрою для виявлення домішок свинцю в питну воду. Крім того, вона розробила програму, яка за допомогою штучного інтелекту може виявити ознаки цькування в інтернеті.

"Моя мета - не тільки створення власних пристроїв для вирішення проблем світу, а й в тому, щоб надихнути інших робити те саме. Тому що я на своєму досвіді знаю, як це важко, коли не бачиш нікого, схожого на себе. І ось що я хочу сказати: якщо я можу щось зробити, то і ви можете, і хто завгодно може", - розповіла Рао в інтерв'ю Time.

Журнал також визначив і п'ятірку фіналістів, до якої увійшли юні науковці та винахідники. Однак досягнення Рао вразили комісію найсильніше, тому що вона знайшла застосування високих технологій в звичайному житті.

Источник: 
PRпортал