Виявлено факти втручання в реєстр виборців - МВС

Національна поліція разом із Центральною виборчою комісією зафіксувала факти втручання в роботу Єдиного реєстру виборців, коли в деяких територіальних громадах почала несподівано збільшуватися кількість виборців. Про це сказав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, повідомляє прес-служба МВС у п'ятницю, 16 жовтня.

 
"Рекорд був зафіксований в Затоці Одеської області, де за місяць з'явилося 25% таких виборців. За десяткам таких фактів були розпочаті кримінальні провадження. Певні особи хотіли збільшити кількість виборців, щоб вплинути на результат волевиявлення", - заявив Геращенко.
 
За його даними, в першу чергу таке явище стосувалося невеликих об'єднаних територіальних громад (ОТГ). Як правило, це ОТГ навколо Києва або на березі моря в Одеській області, де "дуже дорога земля і постійно точаться суперечки за землю", пояснив заступник міністра.
 
Геращенко зазначив, що факти незаконного втручання в Єдиний реєстр виборців припинені і особи, які не мають права голосувати в цих ОТГ, не будуть допущені до виборів.
 
"Слідчі почали викликати на допити осіб, які виявили бажання голосувати в іншому місті. Деякі навіть не знали, що їх перереєстрували, деякі зізнавалися, що їх попросили так зробити", - підкреслив Геращенко.
 
Заступник міністра нагадав, що в Україні працює чат-бот, на який кожен може повідомити про порушення виборчого законодавства. Найбільше правоохоронці фіксують порушення порядку ведення агітації, підкупу виборців та порушення порядку ведення реєстрів виборців.
Источник: 
PRпортал