Тищенко відвідав засідання ТСК щодо корупції в ДАБІ задля підтримки забудовників - ЗМІ

На засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, щоб підтримати забудовників, підозрюваних у незаконному будівництві.

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

"На засіданні ТСК був присутній і народний депутат Микола Тищенко. ЗМІ неодноразово повідомляли про його зв’язок зі "смотрящим" Денисом Комарницьким, причетним до багатьох незаконних забудов - у тому числі й "Інтергал Буду". Тож вірогідно, що Тищенко прийшов на засідання ТСК, щоб підтримати забудовників", - пише видання.

За його інформацією, на засіданні Комісії були оприлюднені факти незаконного будівництва об’єктів "Інтергал Буду" та корупції у Державній архітектурно-будівельній інспекції. Народний депутат Наталія Приходько презентувала низку фактів із корупцією, коли ДАБІ видавало дозволи на будівництво з відвертими порушеннями.

"З тих кейсів, що ми маємо, ми докладно розглядаємо кейс Кудряшова. З тієї інформації, що ми маємо від правоохоронних органів, у нас є дві кримінальні справи. Одна з них стосується самозахоплення території. В робочих групах ми звернули увагу на те, що видачі дозволу передувала відмова одного інспектора. Але через 6 днів дозвіл надав інший інспектор. У відмові були зазначені речі, які за шість днів ніяк не можна виправити взагалі. Наприклад, зміна цільового призначення, отримання функціонального призначення та ще близько 18 пунктів, які за шість днів замовник якимось чином виправляє. Тому ми і звернулися до правоохоронних органів", - зауважила Приходько.

У свою чергу народний депутат Анатолій Бурміч навів приклад, пов’язаний з іншою забудовою компанії "Інтергал Буд", де ДАБІ незаконно видавало дозволи. Бурміч розповів, що у 2010 році було отримано дозвіл, який не передбачав будівництво житла МВК Интеграл City. За його словами, у 2018 році отримано містобудівні умови на будівництво житлово громадського комплексу, проте у 2019 році чиновниками ДАБІ зареєстровано зміни до дозволу 2010 всупереч закону на багатофункціональний житлово громадський комплекс.

"ЖК "Академ-Квартал" "Інтеграл Буду". Дозвіл видано на реконструкцію адміністративно-виробничого комплексу під багатофункціональний комплекс. Проте в дозволі прописують тип об’єкта - багатоквартирний житловий будинок. Що ми маємо: землі промисловості; генплан не передбачає будівництво тут житлових будинків; МУО не передбачають тут будівництво житла; це санітарно-захисні зони, де будівництво житла прямо заборонено; висота будинків згідно з Генпланом не може перевищувати 50 метрів. Ці пункти і є підставами для відмови у наданні дозволу відповідно до законодавства. Однак це не завадило посадовим особам ДАБІ видати дозвіл. Хіба це не корупція? Хіба це не зловживання владою посадовими особами ДАБІ? Де правоохоронні органи?" - обурився Анатолій Бурміч.

Источник: 
PRпортал